Proste czy kręcone? Wybieramy ulubiony typ włosów – A Wy jakie wolicie?

Dzisiaj podjęłam wyzwanie i postanowiłam zwrócić się z jednym z tych pytań, które wydają się proste na pierwszy rzut oka, ale mogą wywołać wiele emocji i wspomnień. Pytanie brzmi: Jakie włosy wolicie – proste czy kręcone?

Wielu z nas ma naturalne skłonności do jednego typu włosów, a życie zmusza nas czasem do wypróbowania czegoś nowego. Dlaczego? Ponieważ włosy są nie tylko odzwierciedleniem naszej tożsamości, ale także stanowią punkt odniesienia w naszym codziennym stylizowaniu się.

DSC_1544

Proste włosy – symbolem klasyki, elegancji i prostoty. Są łatwe w pielęgnacji, świetnie układają się w długie, lśniące pasma, które można swobodnie upinać lub nosić rozpuszczone. Wielu ludziom kojarzą się z pewnością siebie, dyscypliną i spokojem.

Kręcone włosy – dla wielu to synonim wyjątkowości, namiętności i przygody. Każdy lok jest inny, a cała fryzura pełna jest objętości i charakteru. Kręcone włosy są nieprzewidywalne, co dla niektórych jest błogosławieństwem, a dla innych wyzwaniem.

Sama od lat jestem zakochana w moich kręconych włosach. Uwielbiam ich objętość, spontaniczność i to, że nigdy naprawdę nie wiem, jak się ułożą po przebudzeniu. Jednak, tak jak każdy z nas, czasami potrzebuję zmiany. Chcę „zdjąć ciężar” mojego naturalnego typu włosów i poczuć się inaczej, być może bardziej klasycznie. Wtedy sięgam po prostownicę i cieszę się gładkością i lekkością prostych włosów.

fryzura prostowana
włosy proste

Nie chodzi o to, by wybrać jedno nad drugie. Każdy typ włosów ma swoje zalety. Dla mnie ważne jest, aby doceniać swoją naturalność, ale jednocześnie nie bać się eksperymentować i poznawać różne wersje siebie.

A co Wy myślicie? Jakie włosy są Waszym ideałem i dlaczego? Czekam na Wasze opinie w komentarzach!

Pamiętajcie, że włosy to nie tylko nasza wizytówka, ale przede wszystkim sposób wyrażania siebie. Niezależnie od tego, czy są proste, czy kręcone, najważniejsze, byś czuła się w nich dobrze i by odzwierciedlały Twoją prawdziwą osobowość.

Dodaj komentarz